Historie a současnost

V roce 2005 jsme pozemek jednoho z našich členů upravili na letiště a k této chvíli datujeme vznik klubu. První sezónu byla vzletová a přistávací dráha na jižní straně, ale protože piloty oslňovalo slunce, hned od další sezóny se přesunula na stranu severní. Létání směrem k lesu navíc uvítali i obyvatelé obce Pavlíkov.

Z původního upraveného pozemku se plnohodnotné modelářské letiště stalo už v roce 2006, kdy se postavila dřevěná bouda se střechou (zcela symbolicky je to originální přepravní krabice od proudového motoru) a časem přibyl i malý hangár. Ve stejném roce jsme uspořádali i první RC show pavlíkovského letiště, která se blížila soutěži maket v kategorii RCMX, jen se vynechalo statické hodnocení.

Čím živěji bylo na letišti, tím více bylo jasné, že to bez klubu, tedy bez organizované jednotky, nepůjde, proto jsme byli dne 10. 10. 2006 zaregistrováni u SMČR a klub LMK Pavlíkov získal evidenční číslo 357. V prosinci proběhla první klubová schůze, klub měl v té době 18 členů.

Členové pavlíkovského klubu se pravidelně schází na Novoroční polétání, není-li cesta zavátá a zvládnou-li akci po náročném Silvestru. Sezónu klub zahajuje na prvního máje, a to nikoli polibkem pod třešní, ale společným setkáním na letišti. Soutěže RCMX, které řadu let opanovaly pavlíkovské letiště, časem vystřídala kategorie F4H, aby se po krátké pauze rozhodl klub pro Setkání maketářů se soutěží Flying only.

LMK Pavlíkov má klubové letiště na okraji městyse Pavlíkov. Protože dobré sousedské vztahy jsou základ všeho, klub úzce komunikuje s městysem a ten na letišti pořádá podzimní drakiádu. A od Pavlíkova je to do Rakovníka přes kopec, úzce spolupracujeme i s tamním klubem při soutěžích, prezentačních akcí, školení nebo pořádání příměstského tábora pro mladé modeláře.

Klub má 19 členů, včetně dvou juniorů. Mezi členy máme i řadu velmi aktivních modelářů, pravidelných účastníků maketářských soutěží doma i zahraniční, naši členové se účastní řady modelářských show.

clanek_1
history_01
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
orig_uvodni_letiste
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
WIN_20180407_090820 (2)